SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için 
tıklayın

Bağ-Kur'luya doğum borçlanması hakkı yok mu?Bağ-Kur'luya doğum borçlanması yok

Soru: Sadettin Bey, eşim 1990-1991 yıllarında SSK'lı çalıştı. Bundan sonra bir doğum yaptı ve doğumdan sonra Bağ-Kur'lu oldu. Bir süre sonra Bağ-Kur'dan da ayrıldı ve ikinci doğumunu yaptı. Biz SGK'ya doğum borçlanması talebinde bulunduğumuzda, birinci doğumu kabul ettiler fakat ikinci doğumdan önce Bağ-Kur'lu olduğu için borçlanma yapamaz dediler. Verilen cevap doğru mudur ve bu konuda ne yapabiliriz? İrfan A.

Cevap: Değerli okurum, mevcut uygulamada sadece SSK'lı çalışmadan sonra yapılan doğumlar borçlanılabiliyor. Bağ-Kur primi ödedikten sonra yapılan doğumlar borçlanılamıyor. Bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Eşinizin eksik günlerini ödemeye devam edeceksiniz.

Sadettin Orhan - BUGÜN

Vekaletle Yeni SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız Yapılır

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

Subscribe to RSS headline updates from:
Powered by FeedBurner